Lõunakeskus on ainus kaubanduspark ja suurim kaubanduskeskus Lõuna-Eestis. Lõunakeskus – see on rohkem kui 160 erinevat kauplust ja teenusepakkujat  66 000 ruutmeetril ja üle nelja miljoni külastaja aastas.

Anname tööd rohkem kui 1500-le  inimesele.

Lõunakeskus on hinnatud vaba aja veetmise paik kogu perele. Siin asub täismõõdus aastaringselt töötav Liuväli, AHHAA 4D elamuskino, spordiklubi, Minizoo, Seikluspark ning palju muud põnevat.

Lõunakeskus pakub ka mõnusaid söögikohti igale maitsele. Laia valikuga taskukohane ja kodune menüü, aasiapärane ja itaaliapärane toiduvalik, väärikas ja traditsiooniline kohvikuõhkkond ning mõnusad kiirtoidukohad ja internetikohvik. Kõigis söögikohtades on tasuta WiFi.

Meie parklas on 1650 tasuta parkimiskohta.

Lõunakeskuse missiooniks on läbi jätkuvate uuenduste, meeldiva keskkonna ja tugevate koostööpartnerite olla piirkonna populaarseim ja mitmekesiseim ostukoht ning hinnatud paik vaba aja veetmiseks.

Lõunakeskuse visioonikson olla oma mõjuala suurim ning parima teenuste ja kaupade valikuga kaubandus- ja vaba aja veetmise piirkond ning jaekaubandus- ja teenindusfirmade hulgas esimene eelistus Lõuna – Eestis. 


PÕHIVÄÄRTUSED

Sotsiaalselt vastutustundlik - Lõunakeskus on avalik koht, oma tegevuses arvestame sotsiaalse nõudlusega ja meie mõjuga kogukonnale. Teeme koostööd kohalike omavalitsuste ja avalike organisatsioonidega.

Arenev - Lõunakeskus on dünaamiline, alati uuenev ja kaasaegne. Kaasaegne tähendab võtta vastu ja peegelda uusi ideid.

Pere-ja lastesõbralik - Lõunakeskuses on pere kõigil liikmetel alati midagi teha. Pere- ja lapsesõbralik tähendab tingimusi, mis lubavad kogu perega mugavalt kõikjale pääseda ja ennast perena tunda.

Lõuna-Eesti - Lõunakeskus on Lõuna-Eesti keskus. Lõunakeskus mõistab, hindab ja toetab kohalikku, regionaalset, hõimkondlikku, sõltumatut, autentset, omapärast. Lõunakeskus väärtustab sedasama, mida väärtustavad kliendid – oma ja head, kodu ja perekonda, kodukandi loodust ja kultuuri. 

Meeleolukas - Lõunakeskus üllatab, klient leiab siit alati enamat, kui ta on otsima tulnud. Lõunakeskus pakub emotsiooni.


AJALUGU

Lõunakeskuse meeskonnal on seljataga pikaajaline kaubanduskogemus - aastatel 1993 - 2000 oli samadele omanikele kuuluv Astri kauplustekett Lõuna-Eestis ja 1995 - 2000 Narvas esmatarbekaupade jaemüügi turuliider. Samadel turgudel ja lähedases valdkonnas tegutseme ka täna. Narvas juhime kolme kaubanduskeskust: Astri, Fama ja Tempo keskused.

Lõunakeskus avati 2001. aastal 15 000 ruutmeetril.

Kaubanduspark on etapiviisiliselt leienenud:

2002 - Sotka mööblikauplus

2003 - Bauhof

2005 - Peahoone laiendud Liuväli

2006 - Asko mööblikauplus ja Hawaii Expressi spordipood

2009 - valmis Lõunakeskuse peahoone laiendus; kaubanduspark suurenes 25 000 ruutmeetri võrra. Lisandus uus ankurrentnik Rimi Hüpermarket.

Esimese tegevusaasta külastajate arv 2,4 miljonit on 2011. aastal kasvanud 5,2 miljonini.


LÕUNAKESKUS ON TUNNUSTATUD kui:

"Parim ettevõte 2009" - Aasta parim ehitis 2009, I koht

"Parim ettevõtja 2009" - Laste- ja noortesõbralik ettevõtja

"Parim ettevõtja 2008" - Laste-ja noortesõbralik ettevõtja

"Parim ettevõtja 2007" - Laste-ja noortesõbralik teenindusettevõte

"Parim ettevõtja 2007" - Kaubandus-ja vaba aja keskus

"Parim ettevõtja 2007" - III koht alagrupis 10-49 töötajat

"Parim ettevõtja 2006" - Laste-ja noortesõbralik teenindusettevõtja

"Aasta tegu 2005" - Lõunakeskuse Jäähall

"Tartu parim ettevõtja 2004" - Suurim investeerija, I koht